fajneciuchy.com.pl

zdobienie różnych części ciała

Kolczyki
Istnieje grupa ludzi, która kocha zdobić przeróżne części ciała. Nagminne stało się tatuowanie, przekłuwanie skóry, czyli piercing. Piercing nie redukuje się tylko do tradycyjnych przebić uszu, a polega szczególnie na praktykowaniu przekłuć w specyficznych punktach ciała, w nosie, brwi, sutkach, okolicach brody, w pępku, a także w intymnych częściach ciała. Wykonanie piercingu ciała trwa z zasady parę minut. Na ten zabieg składa się przebicie skóry, również założenie kolczyka. W przekłute lokalizacje wprowadza się kolczyki wykonane przeważnie z tytanu. Kolczyki z takich materiałów jak stal chirurgiczna, plastik, kość, drewno, szkło, koral, srebro trzeba zakładać dopiero po zupełnym wygojeniu przekłutego punktu.

Nadzwyczaj istotne są surowce z którego wykonano kolczyki do nosa. Właściwa pielęgnacja (zobacz – szczoteczka elektryczna do twarzy) po przekłuciu i przez pełny okres gojenia poręczają bezpieczeństwo. Powinno się mieć na uwadze, że tylko kolczyk, jakie są poddane procesowi sterylizacji powinny być nakładane na przekłucie. Coraz wyższą sławą cieszą się tunele, jakie rozciągają płatki uszne niekiedy do wielkości kilkudziesięciu centymetrów. Czas gojenia rany połączonej z założeniem piercingu uzależniony jest higieny, pielęgnacji, miejsca przekłuwania, czy materiału z jakiego wykonany jest kolczyk (czytaj dalej).

zbliżenie - moda
Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre ozdoby przeznaczone są wyłącznie dla dziewczyn. Łańcuszki na brzuch zdołają być ozdobą na na plaży, czy basenie, bardzo dobrze wygląda w połączeniu z bikini. Tego typu biżuteria jest także właściwym pomysłem dla dziewczyn, które zawodowo zajmują się tańcem brzucha, bowiem łańcuszek wspaniale akcentuje talię. Istnieje również ewentualność zamówienia łańcuszka osobistego pomysłu. Taką biżuterię jest możliwość także zamówić przez internet.

Możemy również dobrać akcesoria takie jak drobne wisiorki umieszczone przy zapięciu. Przy kupowaniu tego typu biżuterii powinno się zwrócić szczególną uwagę na parę detali. Przede wszystkim na splot i bez wątpienia na długość. W polskim klimacie nie ma wielu okazji do pokazywania takiej ozdoby ze względu na okoliczności atmosferyczne.

Jeśli ten materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł, który prezentuje analogiczne treści.

Niemniej jednak warto zakładać go chociażby nieczęsto (informacje)