fajneciuchy.com.pl

Z jakimi przygotowaniami wiąże się organizowanie Chrztu albo Pierwszej Komunii? O jakie rzeczy powinni zadbać rodzice oraz goście?

Szatki do chrztu
Wydarzenia związane z uroczystościami kościelnymi wymagają czasem dużej ilości przygotowań. Tak jest chociażby gdy chodzi o Chrzest albo też z Komunią Świętą. Rodzice muszą zadbać o zorganizowanie wszystkiego, z kolei goście z reguły myślą nad upominkami, które wypadałoby wręczyć dziecku.

Chrzest
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o opiekunów, to rzeczywiście dużo spraw należy pozałatwiać. Już same przygotowania w kościele, to znaczy przykładowo nauki zajmują sporo czasu. Do tego należy zadbać o odpowiedni ubiór tak własny, jak i dziecka. szatki do chrztu czy też odpowiedni ubiór komunijny możemy zamówić w sklepach, które zajmują się sprzedażą tego typu artykułów. Do tego dochodzi przygotowanie całej uroczystości. Musimy zapewnić poczęstunek dla zaproszonych osób. Jedni robią wszystko samodzielnie, inni z kolei wybierają imprezę w domu, ale zamawiają katering. Jeszcze inni opiekunowie zamawiają miejsce w restauracji, albo wynajmują osobną salę. Niektóre lokale posiadają specjalne menu na tego typu okoliczność.

Goście z kolei spędzają trochę czasu nad myśleniem, jakiego rodzaju upominek zakupić dziecku. Szczególnie, że stale zmieniają się zwyczaje. Kiedyś wręczano takie symboliczny upominek, który nie miał większej wartości materialnej, dziś z kolei już częściej wręcza się dość drogie upominki, a dzieci powoli zatracają to głębsze znaczenie tej uroczystości. Na pewno sporo problemu mają osoby będące chrzestnymi, gdy mowa o prezentach, ponieważ z reguły oczekuje się, że to właśnie oni obdarują dzieci najbardziej. Natomiast dobrze jest zamiast o kwocie wydanej na upominek pomyśleć o bardziej spersonalizowanych podarunkach. Możemy przykładowo dać puzzle z nadrukiem fotografii dziecka, które będzie mógł sobie samodzielnie złożyć, a potem umieścić w ramce. Możemy także stworzyć piękny album ze zdjęciami.

Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Nie powinno się iść na łatwiznę i kupować kosztowny gadżet [hurtownia gadgetów] [hurtownia gadżetów] w sklepie z elektroniką. Warto pokazać dziecku, że oryginalne prezenty są czymś fajniejszym od następnej zabawki czy telefonu. Może w taki sposób nie będzie podchodził materialnie do takiego wydarzenia.