fajneciuchy.com.pl

Wyroby z bursztynu i srebra

sklep - portret
Istnieją pewne złogi, które są tajemnicze, a zarazem nader rozchwytywane głównie przez kobiety w formie biżuterii, a nawet m.in. jako kamienie i monety mogące stanowić dużą i wręcz nader cenną kolekcję. Niektóre posiadają bardzo dużą cenę, lecz są, jednak z pewnością uwielbiane przez wielu ludzi i posiadające ciekawą historię. Co więcej – warto napomnieć także, że mają one szerokie zastosowanie oraz można je spotkać właściwie wszędzie, dlatego też posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - portret
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - malowidło
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jednymi z nich są bursztyn i srebro. Pierwszy z nich jest niczym innym jak żywicą pochodzącą z drzew iglastych, a nawet – choć rzadziej – liściastych. W chwili obecnej bursztyn posiada ponad 60 znanych ludzkości rodzajów, z kolei najstarsze z nich sięgają dewońskich czasów.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.gemeo.pl/page/15-ametyst.html) na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych danych.

Najmłodszych jednak nie zalicza się obecnie do bursztynów, jednak równocześnie należy wspomnieć, iż zostały one znalezione między innymi w Afryce, Australii i Nowej Zelandii . Warto dodać, że w obecnej chwili największe złoża bursztynu są zlokalizowane w obwodzie kaliningradzkim oraz zajmują aż 90% całych zasobów świata. Bursztyn jest w posiadaniu ciekawej barwy, dlatego też stosuje się go między innymi w wyrobie biżuterii dla kobiet, bądź breloczków.

Czy omawiany wątek bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej (http://iltex.pl/) oraz zobacz informacje, w które bogaty jest inny portal.

Srebro z kolei to inaczej pierwiastek chemiczny, który – mówiąc najprościej – stosuje się wyrobie jubilerskim. Równocześnie posiada także właściwości bakteriobójcze. W sprawie takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne sprawdzi się najlepiej i najszybciej trafi do gustów wielu pań.

Cechuje się ono przede wszystkim dużą oryginalnością i ciekawymi kształtami. Biżuteria tego typu tworzona jest z najlepszą precyzją przez doświadczonych ludzi posiadających pasję oraz zamiłowanie do tworzenia jubilerskiego.