fajneciuchy.com.pl

W jaki sposób dobrać buty do tańczenia? O jakich rzeczach pamiętać?

Dla wielu osób taniec do wielka pasja. Niektórzy związali z nią swoje życie i nauczają tańca kursantów na kursach, inni tańczą amatorsko w wolnych chwilach. Tak jedni jak i drudzy zdają sobie sprawę jak istotne jest odpowiednie obuwie do tańczenia. Da ono dobry komfort, który pozwala w pełni cieszyć się tańce.

buty do salsy

Autor: Knight Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno należy zastanowić się jak często mamy okazję używać takiego obuwia. Niestety, lecz profesjonalne obuwie taneczne (sprawdź ofertę) nie kosztuje mało. Z tego względu jeśli należymy do amatorów oraz tańczymy raz lub dwa razy w tygodniu, to możemy zakupić coś z nie najwyższej półki. Buty, jakie mamy zamiar zakupić powinny być niesamowicie wygodne, aby się o tym przekonać należy je sprawdzić na stopie samemu. Sprawdzić czy nigdzie nie uciskają, ponieważ już od pierwszego założenia muszą dawać duży komfort stopom. Nie możemy kupować butów z myślą, że się je „roztańczy”. Muszą być doskonale wyprofilowane.

Tym bardziej dla wielu pań istotna jest także kwestia tego jak wyglądają, to znaczy, iż buty muszą się po prostu podobać. Również gdy mamy już zaplanowaną daną kreację na występ, to muszą one być dopasowane do ubioru.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odkryj www, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niesamowicie zaciekawią.

Sprawdźmy czy czujemy się w tego typu butach stabilnie. Musimy czuć się w nich pewnie, tym bardziej gdy posiadają wyższy obcas. Powinny również dobrze trzymać kostkę, z tego względu najczęściej sprawdzają się dwa paski wokół kostki miast jednego. Natomiast gdy chodzi o buty do salsy (dowiedź się więcej) czy takie do innego rodzaju tańca, to wszystko zależy od naszej wprawy. Z pewnością osoby, które już pewnie utrzymują równowagę na wysokich obcasach, mogą sobie na nie jak najbardziej pozwolić, natomiast osoby nie mające aż tak dużego doświadczenia, które nigdy w butach na obcasach nie tańczyły, lepiej aby zaczęły od tych niższych.

Dobre buty muszą być pod kątem anatomicznym dobrane do stopy. Chodzi zarówno o szerokość stopy jak również rozmiarówkę. Nie każdy but będzie idealnie pasował każdej osobie.

Korci Cię, żeby pozostawić jakąś opinię pod powyższym tekstem? Nie zapominaj, że każdy komentarz z witryny zostanie przez nas przejrzany z przyjemnością.

Stopa może być bardziej szeroka albo węższa, co przekłada się na wybór konkretnego rodzaju obuwia. Lepiej gdy rozmiar jest troszkę mniejszy aniżeli za duży. W odkrytych butach palce mogą wystawać nawet trochę poza but. Warto mieć na uwadze powyższe rady, kiedy chcemy kupić buty do tańca.