fajneciuchy.com.pl

Rodzaje nałożenia wzorów na ubrania

Nie ma osoby, która nie posiadałaby we własnej garderobie chociażby jednej koszulki wyposażonej w oryginalny nadruk w formie napisu, bądź obrazka. Niegdyś produkty tego typu szybko lądowały w koszu, bowiem nadruk spierał się, pękał i stawał nieelegancki, lecz w chwili obecnej nowoczesne metody nadruku sitowego sprawiają, iż koszulki te bez trudu można prać w wysokich temperaturach, bądź prasować, a mimo to i tak pozostaną one w takim samym stanie. Co ważniejsze – istnieje możliwość zakupu koszulki z osobistym nadrukiem, dlatego też również i one będą uodpornione na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Sitowy (druk na dzianinach), inaczej mówiąc sitodruk jest jedną z nowoczesnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych odpowiedni szablon, a następnie dochodzi do tak zwanego przetaczania odbitki, czyli przekładania farby przez matrycę. Siatka ta z reguły zawiera od 100 do 150 włókien na centymetr.

Jeśli niniejszy artykuł okazał się dla Ciebie godny zainteresowania, to zobacz też ten udostępniony tu (https://obozysobecki.pl/oferty/szkoly/zielone-szkoly/) tu wpis – on także okaże się warty uwagi.

Takowe wykonanie jest oparte na różnorodnych procesach, lecz jedno jest pewne – sitowy druk charakteryzuje się dużą odpornością na pranie, nazbyt wysokie temperatury oraz częste prasowanie. W sprawie takiej jak właśnie sitodruk częstochowa posiada firmy, które posiadają duże doświadczenie w tejże technice na co dzień, jednocześnie posiadając wysokie doświadczenie. Co więcej, istnieje także inna możliwość nałożenia na odzież, bądź inne produkty ciekawego wzoru – w centrum zainteresowania jest obecnie haft komputerowy częstochowa natomiast również i tę technikę zna od podstaw.

Haft ten nie blaknie i nie kruszy się, ponieważ jest nakładany za pomocą odpowiednich maszyn w charakterze przemysłowych automatów hafciarskich. To wszystko nie byłoby jednak prawdopodobne bez odpowiednich programów komputerowych.