fajneciuchy.com.pl

Jak mężczyzna powinien wybierać skarpety? Na co powinien zwrócić uwagę? Co jest kluczowe?

stykówka - obuwie
Niewielu mężczyzn o tym myśli, ale dobranie skarpet do ubrania oraz okoliczności to faktycznie niezwykle ważna kwestia. Niestety, wielu panów uważa, że wystarczy kupić czarne lub białe skarpetki, żeby były przypasowane do wszystkiego. Tak jednakowoż nie jest.

Mamy w sumie dwie opinie pokazujące, jak dobierać kolor skarpet. Jedna mówi, aby przypasowywać je do obuwia, druga, iż do spodni. Lepiej jak skorzystamy z drugiej propozycji, a dobrym przykładem czemu tak właśnie jest niech będzie sytuacja, iż mężczyzna musi ściągnąć obuwie. Bardziej korzystnie będzie się prezentował, jak jego skarpety będą współgrały z kolorem spodni. Ponadto skarpety męskie bawełniane, jakie są w kolorze spodni optycznie wydłużają nogi, a to powoduje, iż cała sylwetka wydaje się bardziej smukła.

stykówka - obuwie
Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

No dobrze, a co możemy zrobić z białymi skarpetkami? Właściwie mamy ich dużo, a tak naprawdę nigdy nie chodzimy w spodniach identycznego koloru. Zakładajmy je jak – więcej w temacie – najbardziej, lecz jedynie do strojów sportowych. Na przykład są bardzo właściwe do treningu. Materiał nie ma tu dużego znaczenia, mogą być wspomniane wcześniej bawełniane, mogą być skarpety bambusowe. Bardzo ważna jest długość skarpet. Nawet jak uważamy, iż mamy dość ładne łydki to nigdy ich nie powinniśmy pokazywać. Źle to się prezentuje. Z tego względu zalecane są dłuższe skarpety, które odgrywają bardzo istotną rolę, jak siedzimy. A już na pewno ważną, jak będziemy zakładać nogę na nogę. W tego typu okoliczności to oczywiste, iż spodnie się podwijają. Oczywiście dobór skarpet zawsze jest zależny od okoliczności, stroju i butów.

Niekiedy przykładowo nie mamy ochoty, aby zakładać skarpety, lecz powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze będzie to pasować. Jak już to brak skarpet najbardziej właściwy jest w sytuacji tenisówek, mokasynów, klapków oraz jak najbardziej sandałów. Szczególnie ten ostatni przypadek razi, więc trzeba tego unikać. Takie połączenie jest faktycznie kiepskie. Z drugiej strony wiadomo, że najważniejsze, by czuć się komfortowo, mimo to zawsze pamiętajmy o zasadach, które powodują, że wyglądamy lepiej i modniej.